Centre for Dispute and Conflict Resolution at the University of Warsaw

6th Warsaw Investment Arbitration Debate The Right of States to Regulate Under International Investment Law - a Just or Unjust Cause?

21 October 2016, 6.30 PM University of Warsaw, Faculty of Law Collegium Itiridicum II (Lipowa 4, room A2)

Moderator: Rudolf Ostrihansky, Ph.D., SKS Legal Panelists: Makorzata Surdek, CMS Paulina Pietkiewicz, Abris Capital Partners Marcin Adanowicz, Ph.D., Wolf Theiss Bartosz Krutewski, Clifford Chance Marcin Radwan-Rohrenschef, Ph.D, Rohrenschef Patrick Taylor, Debevoise Plimpton

Sponsors:

6th Warsaw Investment Arbitration Debate sponsors: Deloitte, Court of Arbitration at the Polish Chamber of Commpii, CLIFFORD, KM GATES, Linklaters, WOLF THEISS