Drodzy Studenci Prawa UW!

Informujemy, że zostały ostatnie wolne miejsca w Klinice Mediacji na semestr zimowy 2017/18.

W związku z tym prosimy zainteresowane osoby o przesłanie swoich CV wraz z krótkim listem motywacyjnym na adres: mediacje@uw.edu.pl. W CV prosimy o podanie numerów telefonów kontaktowych.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 września 2017 r.

O przyjęciu do programu Kliniki Mediacji zostaniecie Państwo poinformowani drogą mailową.

Zgłoszenia o przyjęcie do Kliniki Mediacji są rozpatrywane na bieżąco, w związku z czym zalecamy wcześniejsze przesyłanie dokumentów.

W rekrutacji mogą wziąć udział przede wszystkim studenci prawa, którzy mają podstawową wiedzę na temat negocjacji i mediacji np. brali udział w zajęciach lub warsztatach o tej tematyce oraz studenci ISNS ze ścieżki negocjacyjno-mediacyjnej.

Zajęcia w Klinice Mediacji mają charakter interaktywnych warsztatów, a ich celem jest pogłębienie praktycznej i teoretycznej wiedzy na temat mediacji. W czasie zajęć w Klinice uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z metodologią pracy mediatora, problemami prawnymi występującymi w mediacja, wziąć udział w  wielu  symulacjach mediacji,   obejrzeć filmy prezentujące przebieg mediacji,  spotkać się z  mediatorami mającymi wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Zajęcia w ramach Kliniki Mediacji będą odbywać się w środy w godz. 16:45-20:00.

Za zaliczenie Kliniki przysługuje 6 punktów w systemie ECTS (60 godzin).

W ramach  kliniki  mediacji (druga połowa semestru)  studenci  mogą także wziąć  udział w mediacjach  prowadzonych  w Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW, w charakterze komediatorów. Udział ten nie jest obowiązkowy  i należy go traktować,  jako wyróżnienie  dla najlepszych  i najbardziej zaangażowanych studentów Kliniki.  Udział w komediacji polega na pomocy mediatorom w prowadzeniu sprawy od momentu pierwszego kontaktu ze stronami, aż do zakończenia mediacji.  Osoby, które będą brały  udział w komediacjach (co najmniej trzy  komediacje) otrzymają  specjalny certyfikat wydany przez Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem Kliniki Mediacji dr hab. Ewą Gmurzyńską na mail: gmurzynska@wpia.uw.edu.pl