Anna Cybulko
e-mail: anna.cybulko@uw.edu.pl
Rzecznik Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego. Trenerka umiejętności społecznych. Moderatorka i mediatorka.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Wydziału Psychologii UW, doktorantka SNS, IFIS PAN. Ukończyła dwuletnią ścieżkę z zakresu mediacji i negocjacji w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych, odbyła zaawansowane szkolenia z mediacji i technik mediacyjnych oraz szkolenia nt. udziału dziecka w mediacji.
Mediuje od 2004 r. – głównie w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw rodzinnych i pracowniczych. Prowadzi również mediacje w sporach społecznych i organizacyjnych.
Mediatorka Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji oraz Ośrodka Markert Mediacje. Specjalizacja: mediacje cywilne, pracownicze, rodzinne, społeczne i organizacyjne
Michał Czapski
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego na WPiA UW. Praktykujący mediator od 2005 r., specjalizujący się w rozwiązywaniu sporów społecznych oraz moderowaniu spotkań wielostronnych. Koordynator projektów i trener umiejętności komunikacyjnych i rozwiązywania konfliktów.
Z Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW związany od 2006 r. Autor artykułów i współautor książek a także wystąpień konferencyjnych na temat mediacji, w szczególności dotyczących rozwiązywania konfliktów w środowisku akademickim.
Absolwent programów Fundacji Szkoła Liderów: VI edycji Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności a także Laboratorium Innowacji Liderskich oraz Szkoły Moderatorów. Założyciel, członek zarządu Fundacji Dobrych Rozwiązań; współpracownik Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości I i II kadencji.
Języki: polski, angielski
Agnieszka Dragon
e-mail: dragon.agnieszka@gmail.com
Agnieszka Dragon, dr nauk społecznych, koordynator procesów partycypacyjnych i badacz w Biurze Innowacji w Przestrzeni Akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Zainteresowania naukowe lokuje wokół relacji społecznych, procesów pomocy i wsparcia społecznego, wpływu społecznego w demokratycznym społeczeństwie, konfliktów oraz strategii radzenia sobie z nimi.
Jest wpisana na listę mediatorów Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji UW oraz na listę mediatorów sporów zbiorowych przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Mediuje od 2002 r. głównie w sprawach karnych i gospodarczych.
Ewa Gmurzyńska
Adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UW. Ukończyła studia LL.M. na University of Florida. Uzyskała tytuł doktora praw oraz habilitowała się na WPiA UW. Jest wpisana na listę radców prawnych OIRP w Warszawie. Na WPiA prowadzi zajęcia z mediacji, klinikę mediacji oraz Centrum Prawa Amerykańskiego od 1998 r.
Członek zarządu fundacji Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW. Jest mediatorem w sporach gospodarczych, cywilnych i akademickich. Przez wiele lat sprawowała kolejno funkcje wiceprzewodniczącej i przewodniczącej Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości, była także doradcą komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego orazczłonkiem zespołu przy Ministerstwie Rozwoju w zakresie reformy kpc dot. mediacji. Autorka wielu publikacji na temat mediacji.
Janusz Gwiazdowski
e-mail: j.gwiazdowski@wpia.uw.edu.pl telefon: 515 177 555
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW) oraz Centrum Prawa Amerykańskiego na WPiA UW będącym wspólną inicjatywą Wydziału Prawa Stanowego Uniwersytetu Floryda oraz WPiA UW. Posiada niepełne wyższe wykształcenie z zakresu psychologii społecznej, specjalność psychologia ekonomiczna i podejmowania decyzji ryzykownych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończył aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Reprezentował WPiA UW w międzynarodowym konkursie mediacji gospodarczej organizowanym przez ICC (International Chamber of Commerce) w Paryżu.
Jest stałym mediatorem sądowym wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie i Prezesa Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie. Przeprowadził dotychczas łącznie ponad 250 mediacji sądowych i umownych. Mediacje z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, karnego, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz gospodarczego prowadzi również w języku angielskim.
Stanisław Kordasiewicz
...
Monika Stachura
Mediator, moderator, trener.
Monika prowadzi mediacje cywilne, rodzinne i gospodarcze. Szczególnie jest zainteresowana rozwojem mediacji w sprawach administracyjnych.
Monika zajmuje się mediacją od 2006 r.
Jako jeden z członków założycieli powołała Klub Mediatorów, pierwszą w Polsce platformę wymiany informacji i integracji pomiędzy mediatorami z różnych ośrodków mediacji.
Monika jest radcą prawnym.
Kinga Markert
e-mail: kinga.markert@mediacje.biz
Mediator, moderator, trener, konsultant w sytuacjach kryzysu i konfliktu.
Specjalizuje się w sprawach cywilnych, pracowniczych, wielostronnych, społecznych i gospodarczych. Łączy doświadczenie pracy zewnętrznego konsultanta ze znajomością realiów i kultury wewnątrz firmy – przez osiem lat była trenerem i kierownikiem projektów w biznesie. Założyła w 2007 r. i do tej pory prowadzi firmę Markert Mediacje, partner w firmie Konsultacje Społeczne. Ekspert na liście mediatorów OSCE (Organization for Security and Co-operation in Europe).
Absolwentka Wydziału Psychologii UW.
Kontakt: kinga.markert@mediacje.bizRafał Morek
Dr Rafał Morek, adwokat; adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; mediator, arbiter i członek zarządu fundacji Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów. Prowadzi mediacje w sporach cywilnych i gospodarczych.
Pełnił funkcję członka Społecznej Rady ds. ADR w Ministerstwie Sprawiedliwości, był ekspertem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego i Ministerstwa Gospodarki w zakresie reformy postępowania cywilnego dotyczącej mediacji i arbitrażu. Jest partnerem w K & L Gates LLP, a także autorem wielu publikacji dotyczących rozstrzygania sporów i prawa prywatnego.
Aleksandra Orzeł- Jakubowska
e-mail: a.orzel@wpia.uw.edu.pl
Z fundacją CRSiK współpracuje od 2012 r. Prowadzi mediacje z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego i prawa pracy (również w języku angielskim). Ukończyła Klinikę Mediacji na Uniwersytecie Warszawskim oraz szkolenia mediacyjne w Wiedniu i Miami. Reprezentowała Wydział Prawa Uniwersytetu Wiedeńskiego w międzynarodowym konkursie dotyczącym mediacji gospodarczej organizowanym przez International Chamber of Commerce w Paryżu.
Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW) oraz doktorantką w Katedrze Postępowania Cywilnego WPiA UW. Studiowała i prowadziła badania naukowe na Uniwersytecie Wiedeńskim i London School of Economics and Political Science. Kierowała grantem Narodowego Centrum Nauki „Etiuda”. Pracuje na stanowisku associate w jednej z warszawskich kancelarii prawnych.
Autorka publikacja z zakresu mediacji i sądownictwa polubownego.
Natalia Osica
Z wykształcenia socjolog (absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW) ze specjalizacją z zakresu mediacji, negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Swoje zainteresowania koncertuje wokół problematyki sporów organizacyjnych i pracowniczych. Prowadzi szkolenia (SGH, UW) z zarządzana konfliktem oraz komunikacji interpersonalnej.
Prowadzi mediacje pracownicze i karne.
Dominika Sadowska
e-mail: d.sadowska@strefaroznorodnosci.pl
Tel. +48 607 914 882
Prawnik, certyfikowany mediator i trener.
Doświadczenie w mediacjach gospodarczych, rodzinnych, cywilnych i pracowniczych, szczególnie w branżach związanych z budownictwem, nieruchomościami, motoryzacją, bankowością, kolejnictwem, rynkiem ubezpieczeniowym, usługami prawniczymi, doradczymi i IT, produkcją, transportem, administracją i oświatą.
Od blisko 15 lat pracuje ze sprawcami, ofiarami i świadkami przemocy, w tym motywowanej uprzedzeniami, mediuje także w sytuacji dyskryminacji, mobbingu i radykalizacji, również w sytuacji konfliktu międzykulturowego.
Agnieszka Siedlecka-Andrychowicz
Mediatorka i trenerka umiejętności społecznych, współpracownik Fundacji CRSiK od 2006r., absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW (WPiA UW), Aplikacji Prokuratorskiej, Summer School of Restorative Justice organizowanej przez European Forum for Restorative Justice oraz wielu szkoleń i warsztatów z zakresu komunikacji interpersonalnej i mediacji. Uczestniczka wyjazdów STT w ramach programu Erasmus + (Technische Universitat Darmstadt oraz Universidade de Vigo Tribunal de Garantias), w czasie, których pogłębiała swoją wiedzę na tematy związane z zarządzaniem konfliktami w środowiskach akademickich i rozwiązywaniem tych konfliktów.
Prowadzi szkolenia dotyczące mediacji, rozwiązywania konfliktów i umiejętności związanych z komunikacją interpersonalną dla studentów, kadry uniwersyteckiej, radców prawnych, mediatorów. Wykładowca Podyplomowych Studiów Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy WPiA UW oraz Kliniki Mediacji przy WPiA UW. Autorka i współautorka rozdziałów do podręcznika pod red. E. Gmurzyńskiej i R. Morka: Mediacje Teoria i praktyka,Oficyna Wolters Kluwer, Warszawa 2009.
Łukasz Stanek
Łukasz Stanek - mediator, facylitator, twórca teatralny, performer i artysta wizualny, tancerz, żeglarz morski (do roku 2018 adwokat).Członek i mediator Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent podyplomowych studiów z Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów UW. W latach 2006-2018 prowadził kancelarię prawną L.E. Łukasz Stanek. Lider, członek zespołów, specjalista negocjator w zakresie fuzji, przejęć, restrukturyzacji, kontraktów długoterminowych. Doradca 3Sektora. Twórca teatralny, performer. Ukończył roczny projekt edukacyjny “Kultura Ciała” / Centrum w Ruchu, Warszawa; roczny kurs Performing Arts, Scenkonst, Gerlsesborg, Szwecja; 1-miesięczny Summer Improvisation Intensive, Action Theater, Sten Rudstrom, Berlin. Wieloletni twórca projektów kulturalno – społecznych, aktywista, w ramach „3 Sektora”. Współpracował m.in. z Polską Fundacją Roberta Schumana, Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego, Narodową Galerią Sztuki „Zachęta”, Galerią i Fundacja Asymetria w Warszawie, Fundacją Grupa Twórcza, Stowarzyszeniem Monopol Warszawski
Andrzej Szpor
e-mail: andrzej.szpor@gmail.com
Prawnik i mediator, absolwent WPiA UW, stypendysta w Aix-en-Provence we Francji; w latach 2002-2010 asystent w Zakładzie Nauki Administracji WPiA UW; w latach 2001-2006 pracownik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów; w latach 2012-2013 – ekspert Związku Powiatów Polskich w projekcie „Innowacyjna i sprawna administracja”; ukończył kurs negocjacji i mediacji w Krajowej Szkole Administracji Publicznej; specjalizuje się w teorii organizacji i administracji publicznej oraz teorii prawa administracyjnego; Przygotowuje rozprawę doktorską na temat ugody administracyjnej i alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów w ujęciu porównawczym.
Katarzyna Tchórzewska
e mail: k.tchorzewska@wpia.uw.edu.pl
Mediator w sprawach gospodarczych, karnych, nieletnich i cywilnych.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji UW oraz socjologii ze specjalizacją rozwiązywanie konfliktów i promocja rozwoju organizacyjnego i indywidualnego w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.
Od 2013 roku koordynator Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW.
Brała udział w organizacji międzynarodowych konferencji naukowych (ENOHE, Study Space Warsaw). Trener drużyny reprezentującej Uniwersytet Warszawski w Międzynarodowym Konkursie Mediacji Gospodarczych organizowanym przez International Chamber of Commerce w Paryżu.
Prowadzi warsztaty z mediacji, szkolenia dotyczące rozwiązywania konfliktów dla studentów oraz zajęcia w ramach Kliniki Mediacji.
Aleksandra Winiarska
e-mail: aa.winiarska@gmail.com
Dr nauk humanistycznych w zakresie socjologii i kulturoznawczyni w zakresie stosunków międzykulturowych.
Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, w Ośrodku Dydaktycznym Psychologii Więzi Społecznych.
Prowadzi zajęcia specjalizacyjne i podyplomowe, warsztaty i szkolenia z zakresu komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz partycypacji, dostosowane do specyfiki pracy różnych grup zawodowych.
Współpracuje jako badaczka, ekspertka i trenerka z instytucjami naukowymi, publicznymi oraz pozarządowymi.
Mediuje od 2004 roku.
Magdalena Żurawska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła również Centrum Prawa Amerykańskiego na UW. W 2006 roku ukończyła podyplomowe studia „Negocjacje i mediacje” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Magdalena Żurawska odbyła także 20 godzinne szkolenie dotyczące mediacji i negocjacji dla pracowników WPiA, jak również warsztaty negocjacyjne prowadzone przez fundację Partners Polska. Od grudnia 2005 roku współorganizowała na Wydziale Prawa i Administracji konferencje naukowe na temat mediacji i arbitrażu jako Alternatywnych Metodach Rozwiązywania Sporów. Szczególne doświadczenie uzyskała podczas praktyki w jednej z amerykańskich kancelarii prawniczych w Filadelfii – Jennings Sigmond, która specjalizuje się w arbitrażu w sprawach z zakresu prawa pracy. W czasie studiów Magdalena Żurawska działała aktywnie na rzecz Fundacji Academia Iuris, gdzie świadczyła pomoc prawną dla najuboższych. Obecnie przygotowuje w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską na temat: „Alternatywne Metody Rozwiązywania Sporów ze stosunku pracy ze szczególnym uwzględnieniem mediacji i arbitrażu”. Magdalena Żurawska jest adwokatem. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej. Praktyka mediacyjna Magdaleny Żurawskiej dotyczy spraw z zakresu prawa pracy i gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących nieuczciwej konkurencji i ochrony znaków towarowych.